Czy śledzie można spożywać codziennie?

Witam Czy można spożywać ryby dość często, a głownie chodzi mi o śledzie, nawet codziennie? Mam na myśli czy nie grozi zatrucie metalami ciężkmi. Chciałbym je spożywać w okresie zimowym codziennie a celu utrzymania witaminy d, ponieważ preparaty z tą witaminą wypłukują mi magnez!

Witam, jeśli się właściwie zbilansuje dietę uwzględniając wszystkie składniki i zaplanuje właściwą ilość ryb, w tym wypadku śledzi (pamiętając między innymi o dużej ilości sodu) to jest to możliwe.Ale bez ułożenia diety przez dietetyka to raczej awykonalne.
Pozdrawiam

www.dietoterapia.waw.pl

Witam Panią,

Dieta powinna być dobrana indywidualnie i musi być odpowiednio zbilansowana. Należy pamiętać iż w nadmiarze szkodzi nam wszystko. Śledzia zamieniłabym czasem na inną np chudą rybę.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk