Czy słodzenie herbaty lub kawy jest szkodliwe?

Czy slodzenie herbaty lub kawy jest szkodliwe? Jak wplynie na moj organizm to ze nie bede uzywac cukru i jesc slodyczy?

słodzenie herbaty i kawy cukrem jest o tyle szkodliwe, że przyczynia się do podniesienia poziomu glukozy we krwi, dostarcza pustych kalorii, a także sprzyja powstawaniu próchnicy. Tak więc jeśli często pije Pani ww. napoje i słodzi je, może przyczynić się to w dłuższej perspektywie do gromadzenia tkanki tłuszczowej. Jeśli lubi Pani słodką herbatę lub kawę lepiej słodzić np. miodem, melasą trzcinową czy też melasą z karobu Jeśli dba Pani o sylwetkę zalecam slodzenie ksylitolem (cukrem z brzozy) lub stewią - to dwa naturalne i bezpieczne słodziki. pozdrawiam