Czy słusznie podejrzewam u siebie nerwicę?

Witam. Nie wiem czy słusznie podejrzewam u siebie nerwicę. Zaczeło się jakieś 6 lat temu: zdretwialy mi rece i usta ( usta zrobily sie fioletowe a rece zacusnietw). Bylam na SORze, dolstalam kroplowke ze elektrolirami. Później doszly kołatania serca, uczucie guli w gardle. Milałam holter, EKG badania krwi tomigrafię, wizyty u endokrynologa i kardiologa nic nie wykazaly. Podczas ciazy był spokój czułam sie bardzo dobrze. A teraz znowu nie rowne bucie serca, gdy mnie cos zaboli szukam odp w Internecie i od razu wydaje mi sie ze jestem na to chira lub diszukuje sie chorob u mojego dziecka. Jak sie denerwuje sinieja mi usta, a denerwuje sie bardzo nawet temp u dziecka.

Dzień dobry,
Niestety nie mogę z całą pewnością stwierdzić, że to nerwica ale jak najbardziej można ją podejrzewać. Polecam wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż pomocna mogłaby się okazać psychoterapia. W zaburzeniu lęku uogólnionego (potocznie nerwica lękowa) mogą być obecne objawy fizjologiczne takie jak np. bóle głowy, bóle brzucha, przyspieszenie akcji serca i oddychania, nudności, nadmierna potliwość itp. U Pani obecne były objawy tzw. nerwicy serca, która jest odmianą nerwicy lękowej podobnie jak np. nerwica pęcherza moczowego, nerwica żołądka itd. Mam nadzieję, że terapia przyniesie poprawę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/