Czy słyszenie uciążliwych dźwięków to objaw nerwicy natręctw?

Dzień dobry, Czy słyszenie uciążliwych dźwięków rytmicznych, tj. bicie dzwonów "ciągnące się" za organizmem, ściśle z nim powiązane, które może sprawiać wrażenie sygnału dochodzącego z zewnątrz, ale tak jakby było (wytwarzane) - "przeżuwane" w sobie, należałoby uznać za pseudoomamy/halucynacje czy też objawy nerwicy natręctw? Z góry dziękuję za podpowiedź.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Nie da się zdiagnozować online, nie pozostaje Pani nic innego, jak bezpośrednio skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu, bez skierowania, albo prywatnie, celem szczegółowej diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia.

Z przesłaniem dla Pani powodzenia w codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Dzień dobry, zbyt mało Panią znam i zbyt mało posiadam danych, aby móc postawić diagnozę; przez internet tego się nie robi. Najlepiej będzie jeśli szczegółowo opisze Pani swoje doznania lekarzowi psychiatrze albo/i psychoterapeucie. Konieczna jest jednak rozmowa face to face, a nie zdalna/internetowa.

Pozdrawiam