Czy śmierć jest wybawieniem od problemów?

Od kilku dni myślę o śmierci, planuję jak się zabić, już wybrałem sposób na odebranie sobie życia - mam problem ze zdrowiem, nie chcę być ciężarem dla moich bliskich, których kocham, może moje odejście będzie lepsze niż świadomość, że się ze mną męczą? Czekam na wyniki badań, ale myślę, że będą złe, wtedy po prostu odbiorę sobie życie, co mam robić?

Witam!

Pana sytuacja jest trudna, ale nie powinien Pan podejmować w tej chwili decyzji za inne osoby. To Pan uważa, że innym będzie lepiej, gdy odbierze Pan sobie życie. Nie zapytał Pan, co na ten temat sądzi Pana rodzina. Myślę, że właśnie to ich powinien Pan zapytać, czy będzie Pan ciężarem.

Ludzie są istotami społecznymi i po to żyją w grupach, by mieć wsparcie i pomoc innych osób. Może Pan z tego wsparcia i pomocy korzystać. Warto, by spróbował Pan skorzystać z pomocy psychologa. Może Pan zadzwonić do telefonu zaufania i porozmawiać o swoich problemach oraz samopoczuciu. Również w telefonie zaufania może Pan uzyskać informacje na temat miejsc, gdzie może Pan znaleźć w swojej okolicy darmową pomoc.

Pomoc innych osób może być dla Pana szansą na poprawę sytuacji psychicznej. Mając wsparcie i będąc zrozumianym przez innych będzie Pan mógł zastanowić się, co chce dalej robić. Nie warto podejmować jednoznacznych decyzji bez wcześniejszego wypróbowania wszystkich możliwości.

Pozdrawiam