Czy śmierć po założeniu stomii była wynikiem sepsy?

Witam,czy po zamknieciu stomii jesli w 5 dobie po operacji wystapilo puchniecie jezyka,niewydolnosc k-o(tak mowi lekarz) duszenie,ktora doprowadzila do smierci to czy bylo to skutkiem sepsy?

Witam. A jaka to była stomia, na którym odcinku jelita. Zbyt mało faktów. Cytowane objawy mogły być następstwem niewydolności krążeniowo-oddechowej, jednak zapewne istniały także inne objawy. Sepsa mogła być przyczyną tej niewydolności.