Czy soja jest szkodliwa?

Witam czy soja jest szkodliwa? Ile jej mozna jesc w tygodniu?

 Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

należy znać źródło skąd pochodzi i czy jest GMO. A ze spożywaniem też nie należy przesadzać, do 3 razy w tygodniu.

Droga Pani!

Jeżeli chodzi i spożywanie produktów sojowych, to nie należy z nimi przesadzać. Proponuję, żeby nie podawać jej w ogóle dzieciom do 18 roku życia, ze względu na to, że zawierają fitoestrogeny, które mogą niekorzystnie wpływać na rozwój płciowy. Jeżeli ma Pani problemy hormonalne natury ginekologicznej, to również proszę nie stosować owych produktów. Mogą wpływać na leczenie i regulację hormonów. Jeżeli nic takiego nie występuje, to może Pani stosować soję i jej przetwory 3-4 razy w tygodniu, po sprawdzeniu ich pochodzenia - unikamy GMO.

Pozdrawiam!

Szanowna Pani,
Soja jest dość dobrym źródłem składników odżywczych, ale moim zdaniem należy na nią uważać. Dużo upraw jest modyfikowanych genetycznie, a sama soja zawiera fitoestrogeny - substancje działające w naszym organizmie jak hormony.

Szanowna Pani,
wspólna aktywność fizyczna jest świetnym pomysłem, natomiast niektóre siłownie mają ograniczenia wiekowe, a sprzęty dostosowana są raczej do osób starszych.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl

Droga Pani,
Przepraszam za błąd - przez problemy techniczne niepotrzebnie pojawił się drugi akapit o aktywności fizycznej.

Bardzo przepraszam,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl