Czy soki owocowe i warzywne mają właściwości przeczyszczające?

Od niedawna pijam soki warzywne, które robię sam w wyciskarce, mam w związku z tym dwa pytania. 1. Czy soki mają efekt przeczyszczający? Od czasu, gdy pijam soki, mój stolec jest bardziej wodnisty. 2. Co to znaczy, że "soki usuwają toksyny z organizmu" ?

Dzień dobry,

duża ilość cukrów w diecie może powodować wzmożoną fermentację w jelitach i dzięki temu delikatny efekt przeczyszczający. W związku z ty z Pana organizmu toksyny są usuwane.

Podrawiam
Joanna Wardenga

Witam,
ogólnie rzecz biorąc soki nie mają właściwości przeczyszczających ale ze względu na sporą zawartość błonnika a także wzmożoną fermentację w jelitach mogą przyczyniac się do częstrzych wypróżnień i luźniejszego stolca.
Owoce i warzywa jak wspomniałam mają sporą zawartość błonnika, który działa jak miotełka w jelitach i wymiata toksyny i nie tylko. Poprawia perystaltykę jelit.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk