Czy soki warzywno-owocowe mogą być pite podczas diety?

Witam, Jestem od dłuższego czasu na diecie 1200-1500 kcal, jest dobrze, tylko czasami brakuje jakiegoś urozmaicenia przyjmowanych płynów. Czy sok z warzyw i owoców (35% przecier z pomidorów, 33% przecier marchwiowy, 16% sok jabłkowy z zagęszczonego soku, woda, przeciery z: brokułów (6%), papryki (1%), cebuli (0,8%), sól morska, oliwki (0,2%), przyprawy) może być spożywany w takiej diecie bez problemu? Około 0,5l dziennie (w porcji 200ml 44kcal). Pozdrawiam

Witam serdecznie,

należy pamiętać że tego typu soki nie zastąpią czystej wody, której to powinien Pan wypijac około 1,5l dziennie. Najlepiej jakby wyciskał Pan soki samodzielnie, ponieważ w tych kupowanych często jest dodatek cukru i soli. sok o którym Pan pisze może byc wypijany do posiłku jako urozmaicenie diety ale może nie codziennie.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk