Czy sól himalajska jest bardziej szkodliwa od zwykłej soli?

Witam dużo słyszy się o soli himalajskiej różowej ze to zdrowa sól itd. A jednak nie jest wcale tak różowo.czytalam ze to pic na wodę ze sól himalajska jest tak samo szkodliwa jak zwykła kuchenna. Którą sól wybrać? Zwykł a kuchenna morska czy himalajska?

Sól himalajska jest uważana za najczystszą sól wydobywaną ręcznie, nieoczyszczaną i bogatą w minerały. Oprócz chlorków i magnezu zawiera ona siarczany i żelazo.
Najzdrowsza sól to sól morska nierafinowana. Ma stosunkowo niską zawartość sodu. Zawiera również magnez, lit, selen, cynk i jod, bo powstaje przez odparowanie wody morskiej. Ma szary kolor i jest lekko wilgotna. Odznacza się intensywnym smakiem, dlatego można jej używać mniej niż soli kuchennej.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

Dzień dobry,

żadnej soli nie należy używać w nadmiernej ilości. Jeżeli zachowa Pani umiar to można stosować zwykła sól kuchenną. jeżeli ma Pani tendencje do dużego spożywania soli to wówczas można korzystać z soli sodowo - potasowej.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga