Czy spadek masy ciała ma związek z chorobą tarczycy?

Witam. Podejrzewam u siebie chorobę tarczycy. W badaniach przeprowadzonych w prywatnej placówce wyszło, że mam zaburzenia przysadki mózgowej. Moje objawy to m.in. spadek masy ciała (10kg w rok), osłabienie, senność, zimne i wiecznie spocone dłonie i stopy. Leczę się na stany lękowo-depresyjne i zażywam 2x Mozarin dziennie. Zamierzam zrobić badania tarczycy i chciałam wiedzieć, czy zażywane przeze mnie tabletki mogą wpłynąć na ich wynik? A jeśli tak to co mam zrobić w tym przypadku?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć