Czy spawanie ma wpływ na płodność u mężczyzn?

Mój partner od 14 roku życia spawa bez kombinezonu ochronnego. W tym roku skończył 36 lat. Czy jest możliwość, że jest niepłodny?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Spawanie, nawet długotrwałe, nie powinno powodować niepłodności u mężczyzny. Do niepłodności może przyczyniać się przegrzewanie i ucisk na jądra, towarzyszące takim zawodom jak kierowca czy nawet pracy za biurkiem raczej niż spawaniu. Tak jest przynajmniej według mojego pojęcia o spawaniu.

Pozdrawiam serdecznie!