Czy spirulina i chlorella oraz ryby i jaja dostarczą białka?

Nie jem glutenu,nabiału-nie robiłam badań,ale od lutego po ich odstawieniu czuję się o NIEBO lepiej.Unikam też cukru,owoców. Mam poważne problemy jelitowe.Biorę Xifaxan, Debutir.Od lutego nie jem mięsa,tylko ryby,jaja,sporadycznie nabiał,który mi szkodzi. Moje główne pożywienie to kasze: jaglana,gryczana,ryby, jaja,warzywa TYLKO gotowane.Wróciłam do mięsa przedwczoraj,bo zauważyłam niedobór białka. Czy spirulina i chlorella+ryby i jaja w pełni dostarczą mi białka?Miso mi "nie wchodzi",mam 21lat.

Czy pozostaje Pani od kontrolą dietetyka? W jaki sposób zauważyła Pani niedobór białka w diecie (w większości przypadków jest on diagnozowany w oparciu o wywiad żywieniowy, spadek masy mięśniowej i pewne parametry biochemiczne, raczej ciężko go samemu zauważyć). Kto przepisał Pani takie leczenie, z jakiego powodu i od jak dawna je Pani stosuje? Pytam, gdyż zadane przez Panią pytanie jest w istocie bardzo proste. Ryby i jaja mogą być wystarczającym źródłem białka. Potrzebuje je Pani spożyć w ilości około 1 g na każdy kilogram masy ciała, przy czym każde 100 g ryby dostarcza około 10-12 g białka, a 1 jajko 6 g. Jeżeli waży Pani zatem 60 kg powinna Pani w ciągu 1 dnia zjeść około 2 jajka i 250-300 g ryby (reszta białka zostanie dostarczona z surowców roślinnych). Problemem jaki dostrzegam są jednak zgłaszane przez Panią problemy jelitowe, a także dieta eliminacyjna, która jeżeli jest robiona samodzielnie, bez konsultacji ze specjalistą, może mieć katastrofalne skutki. Bo zboża glutenowe i nabiał to nie źródło jednego składnika odżwyczego, ale całej gamy, którą trzeba w diecie zastąpić jeżeli nie spożywa się tych typowych surowców. Ponadto lepsze samopoczucie po odstawieniu glutenu czy nabiału nie jest wystarczające do postawienia jakiejkolwiek diagnozy i trwałej poprawy zdrowia. Niektóre problemy zdrowotne "masują się" pod płaszczem nadwrażliwości na gluten czy mleko, a w rzeczywistości przyczyna leży w czym innym. Zresztą jeżeli wyeliminowała Pani z diety szkodliwe produkty to jelita powinny pracować prawidłowo. Polecam zatem gorąco wizytę u specjalisty, który zaleci odpowiednie postępowanie diagnostyczne i pomoże dobrać pasującą do Pani indywidualnych potrzeb dietę.