Czy spirytus salicylowy w ciąży może zaszkodzić dziecku?

Witam,
jestem w 14 tygodniu ciąży. Właściwie od początku ciąży przecieram twarz wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym, ze względu na zmiany skórne (raz dziennie). Robiłam tak także przed ciążą.

Czy to zaszkodzi mojemu dziecku? Dopiero dziś zaczęłam się nad tym zastanawiać.

Witam serdecznie!

Spirytus salicylowy stosowany miejscowo nie wpływa na rozwój płodu. Nie ma zatem przeciwwskazań do jego stosowania.

Spirytus salicylowy wysusza skórę, dlatego nie jest najlepszym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji. W miarę możliwości proponowałabym udać się na konsultację dermatologiczną, który oceni Pani stan skóry i zaproponuje odpowiednie preparaty.

Pozdrawiam