Czy spojówka i komórki kubkowe się regenerują?

Witam. Po silnym zapaleniu spojówek i eczeniu go 12 dni lekiem oftaquix (z konserwantem bo nie wiedziałem ze jest również jego odpowiednik bez;/) pojawił się u mnie zespół suchego oka. Okulista stwierdził iż mam małą ilość komórek kubkowych w spojówce (zabija je zapalenie jak i konserwant zawarty w kroplach;/) I tu pytanie bo nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi. Czy spojówka i komórki kubkowe się regenerują nawet jeśli zostały całkowicie zniszczone przez np lek ? Czy skazany jestem na ZSO

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie z czasam dolegliwości ustąpią, proszę spróbować póki co preparatów tzn sztucznych łez które "nawilżają" oko