Czy spóźniająca się miesiączka może być wynikiem odstawienia tabletek?

Witam, Zażywałam tabletki antykoncepcyjne Aidee przez miesiąc, ale po pierwszym opakowaniu musiałam zaprzestać, gdyż źle oddziaływały na moją wątrobę. Teraz z niecierpliwością czekam na miesiączkę, która spóźnia sie tydzien. Czy to jeden z objawów odstawienia?

Lek. Paweł Szadkowski

Podczas pierwszych miesięcy stosowania tabletek antykoncepcyjnych brak krwawienia lub opóźnienie jego wystąpienia może się zdarzyć i nie powinno to Pani niepokoić.