Czy spóźniające się miesiączki są normalne?

Mam na imię Sylwia, mam 15 lat, pierwszego okresu dostałam 9 lipca 2008. Miesiączki miałam nieregularne zawsze kiedyś też nie miałam 4 mies. Teraz ostatni miałam pod koniec września i do tej pory nie mam, ale wydziela mi się śluz, koleżanka powiedziała, że mogę być bezpłodna, czy to prawda? i czy to normalne?
Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,

Przez pierwsze dwa lata miesiączkowania okresy mogą być nieregularne. Po tym czasie powinno dojść do normalizacji cyklu. W Pani przypadku te dwa lata już minęły. Dlatego należy wyjaśnić co jest przyczyną zaburzeń miesiączkowania. Należy rozważyć m.in. zaburzenia hormonalne, torbiele jajników.
Powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa.
W Pani przypadku na wizytę należy zgłosić się z rodzicem.

Pozdrawiam