Czy spóźniający się okres może być objawem ciąży czy problemów ze stresem?

Witam, mam 19 lat i jestem dziewicą. Kilka miesięcy temu uprawiałam ze swoim chłopakiem petting. Jednak dwa następne miesiące miałam normalnie miesiączkę. Teraz spóźnia mi sie 10 dni. Czy może być to ciąża, czy jednak problemy ze stresem w ostatnim czasie lub z chorą tarczycą?

Lek. Paweł Szadkowski

To nie jest ciąża, skoro nie odbywała Pani stosunku. Przyczyną może być stres, dieta, odchudzanie się oraz problemy hormonalne.