Czy spożycie przeterminowanego napoju może być groźne?

Witam, Przytrafiła mi się sytuacja w której zostałem poczęstowany drinkiem alkoholowym, który jak okazało się po spożyciu, był sporządzony na bazie bezalkoholowego napoju do drinków z datą do 2015 r. Oznacza to, że produkt był przeterminowany o prawie 2 lata. Czy oprócz podstawowych objawów zatrucia, może dojść do poważnych dla zdrowia powikłań? Napój nie należał do produktów z krótką trwałością, ponieważ jego data była określona do miesiąca i roku, a nie dnia, miesiąca i roku.

Lek. Tomasz Budlewski

czy wystąpiły jakieś objawy? najczęściej występują w takich przypadkach zaburzenia żołądkowo-jelitowe.