Czy spożycie wafelka w cukrzycy ciążowej może być groźne?

Witam jestem w 12 tygodniu ciazy, mam podejrzenie cukrzycy ciazowej, kontroluje cukier 4 razy dziennie, jest ciagle w normie tzn naczczo do 90 po posiłku do 140. Ostatnio naszla mnie ochota na cos slodkiego, zjadlam wafelka a cukier po godzinie byl 112, czy jedzac cos slodkiego ale majac dobry cukier szkodze dziecku?

Jeśli cukry utrzymują sie w normie to zapewne nie był to posiłek o bardzo wysokim indeksie glikemicznym. Nie wszytskie słodycze od razu podwyższą Pani poziom cukru. Od czasu do czasu można sobie pozwolic na drobne słodycze - ale należy wybierac te niskoglikemiczne.