Czy spożywanie czosnku może zaszkodzić?

Witam, , Mam pytanie skierowane do lekarza diabetyka. Czy spożywanie 1 ząbka czosnku dziennie może zaszkodzić ? O właściwościach zdrowotnych tego warzywa wiadomo nie od dziś, ale mówi się również że jest to swojego rodzaju antybiotyk. Stąd też moje pytanie, czy poprzez regularne spożywanie niedużej ilości czosnku mój organizm odbierze to tak jakby był na antybiotykoterapi? Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego wydawałoby się prostego zagadnienia. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Czosnek nie jest antybiotykiem. Stosuje się go jako wzmocnienie odporności jednak to działanie nie zostało udowodnione w badaniach klinicznych.

Pozdrawiam.