Czy spożywanie dużej ilości cukierków ricola może spowodować problemy trawienne?

Witam. Moja babcia ma 85 lat i prawie cały czas siedzi w fotelu albo leży w łóżku (jest praktycznie bez ruchu). Co powinna jeść moja babcia a czego powinna unikać ażeby nie mieć problemów trawiennych. Czy np. spożywanie dużej ilości cukierków ricola może spowodować problemy trawienne np. biegunkę? Proszę o udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam Joanna

Aleksander Ropielewski

Babcia Powinna jeść potrawy lekkostrawne, dostosowane do jej stanu zdrowia (np. dieta wątrobowa, cukrzycowa, dla osób z niewydolnością nerek itd.). Unikać należy potraw smażonych i mocno przyprawionych. Ponadto dbać o częste dopajanie. Cukierki mogą powodować dolegliwości trawienne i o najważniejsze zmieniać smak i obniżać chęć spożywania pokarmów.