Czy spożywanie majonezu przy podwyższonym poziomie cholesterolu jest bezpieczne?

Czy spożywanie majonezu przy podwyższonym poziomie cholesterolu jest bezpieczne? Z etykiety na zamieszczonej na produkcie wynika że majonez jest bogaty kawasy tłuszczowe ale jednak kwasów tłuszczowych nasyconych jest tam stosunkowo niewiele.W ogromnej większości zawiera pozostałe(nienasycone) kwasy tłuszczowe.Głównym składnikiem jest olej roślinny a żółtka jaj(bogate w cholesterol) stanowią zaledwie 6%. A więc wynikałoby z tego że majonez nie jest bogaty w cholesterol???

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

przy wysokim poziomie cholesterolu należy ograniczać cholesterol w diecie, odrobina majonezu nie zaszkodzi byle nie za dużo.

Pozdrawiam