Czy spuchnięte dziąsło nachodzące na ząb to powód do niepokoju?

Witam. Od kilku dni mam spuchnięte dziąsło za siódemką, do tego powiększone węzły chłonne. Dziąsło zaczęło mi nachodzić na ząb i sprawia trudności w jedzeniu, a nawet podczas poruszania szczęką. Nie mam próchnicy, a ósemki miałam usunięte chirurgicznie kilka lat temu. Czy są powody do niepokoju, a jeśli nie, to jak sobie z tym poradzić? Dziękuję

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl