Czy srebrne korony na zębach są przeciwwskazaniem do badania rezonansem magnetycznym?

   Witam. Czy srebrne korony na zębach (takie występowały 15-20 lat temu) będą przeciwskazaniem do wykonania badania rezonansem magnetycznym?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Srebrne korony zębowe nie powinny stanowić przeszkody do wykonania badania RM. Srebro nie jest metalem posiadającym właściwości ferromagnetyczne (nie ulega namagnesowaniu w polu magnetycznym).
        Przed wykonaniem badania w pracowni radialogicznej i należy zgłosić obecność wszelkich protez, implantów