Czy środki przeczyszczające to dobry sposób na schudnięcie?

Mam 13 lat, 162/163 cm wzrostu i ważę 61,5 kilo. Może nie jest to strasznie dużo, ale właśnie się odchudzam i normalnie ważę 63 kilo. Nie mam praktycznie piersi i mam chyba małe biodra. Moje wymiary to 89/81/93 w tej chwili. Obwód brzucha to 89 cm! Myślałam, aby dodatkowo zrobić sobie kurację z lekami przeczyszczającymi przez 3 dni. Czy stosując je (z umiarem - jedną, dwie dziennie) mogę schudnąć i nic sobie nie zrobić? Jeśli tak, to co jeść i jak ćwiczyć? A jeśli nie, to ile mam ich używać, aby dały jakikolwiek efekt i jak długo? Wiem, że to niezdrowe, ale byłam u beznadziejnego dietetyka, a rodzice drugi raz mnie nie zabiorą. ;( Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Nie wiem co Ci zalecił dietetyk, u którego byłaś, ale pod żadnym pozorem nie zażywaj leków przeczyszczających, bo od nich nie schudniesz. Leki przeczyszczające przyspieszają perystaltykę jelit, w efekcie możesz dostać biegunki i się odwodnisz (stan zagrażający życiu). Ponadto zaburzy pracę jelit i będziesz miała zaparcia. Masz 13 lat, zaczynasz dojrzewać (małe piersi), Twój organizm się zmienia i wahania wagi są normalne (do 18 roku życia). Musisz do swojego życia wprowadzić kilka zasad, a schudniesz nie stosując żadnych drastycznych diet, które skończą się efektem jojo. Oto zasady: 1. Należy jeść 5 posiłków w ciągu dnia o małych objętościach (2 kromki pieczywa, 1 łyżeczka cukru do herbaty). 2. Śniadanie należy zjeść w ciągu 30 minut od wstania z łóżka. Na śniadanie zjedz musli (5łyżek) z mlekiem (2%). Do szkoły weź sobie jogurt naturalny oraz banana, jabłko, 2 krążki pieczywa ryżowego lub serek wiejski, np. Bieluch. Na obiad zjedz pierś z indyka (150g) gotowanej lub pieczonej w foli, pół torebki ryżu brązowego oraz surówki (200g, bez majonezu i śmietany). Na podwieczorek galaretka owocowa (poprawi się wygląd paznokci i skóry), koktajl (jogurt grecki z truskawkami mrożonymi). Kolacja na 2 godziny przed snem około godziny 20 (2 jajka na miękko, 2 kromki pieczywa razowego z masłem, 4 plasterkami wędliny, 2 plasterki sera żółtego, kawałek papryki czerwonej świeżej lub pół pomidora). W ciągu dnia wypijaj 2 szklanki zielonej herbaty (kupionej na wagę), a przed snem herbatę czerwoną Pu ERH (350ml, również kupiona na wagę).
Powodzenia!

Pierwszy tydzień będzie ciężki, ale nie będzie efektu jojo. :)