Czy stały kontakt z sierścią może wywołać astmę?

Pracuję jako kuśnierz, więc mam stały kontakt z sierścią zwierząt oraz wszelkimi pyłami powstającymi w czasie pracy nad obróbką skóry. Słyszałam, że w konsekwencji takiego rodzaju pracy mogę w przyszłości zachorować na astmę. Czy to prawda?

ponad rok temu

Wykluczyć zachorowania na astmę w przyszłości u nikogo oczywiście nie można. Różne choroby pojawiają się w naszym życiu, jedną z nich może być astma. Jeżeli jednak inni członkowie rodziny nie chorują na astmę, Pani nie jest alergiczką i nie pali Pani papierosów, to ryzyko zachorowania nie jest duże.