Czy stan depresyjny jest groźny?

Witam. Czy stan depresyjny jest groźny? Byłam jakiś czas temu u psychologa i powiedział mi, że prawdopodobnie mam stan depresyjny i zastanawiam się czy czy jest groźne i czy moze się to przerodzić w chorobę. Pozdrawiam

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Stan depresyjny może być groźny, ale przede wszystkim jest źródłem dużego dyskomfortu, złego samopoczucia osoby, któa na depresję cierpi. Stan depresyjny utrudnia wiele sfer funkcjonowania. Z tego też względu wskazane jest podjęcie terapii w przypadku rozpoznania depresji.

stan depresyjny to bardzo nieprecyzyjne sformułowanie ( z mojego punktu widzenia).
być może są objawy depresyjne i jeśli jest to zespół depresyjny to powinno się wdrożyć leczenie lekiem przeciwdepresyjnym.
po takim sygnale od psychologa powinna się pani zgłosic do psychiatry bo tylko on zdecyduje co dalej robić