Czy stany lękowe mogą być spowodowane odstawieniem napojów energetycznych?

Witam byłem uzależniony od napojów energetycznym. Po 3 latach odstawiłem je. W tym czasie miałem problem z krążeniem i ciśnieniem. Spodziewam się że był to problem podstawieniowy. Nie pije ich już miesiac. Od paru dni pojawił się nowy problem. Zaczynam mieć stany lękowe co poranek oraz mam fobie hipochondryczne na punkcie własnego zdrowia. Wmawiam sobie ogromną ilość rzeczy jak utrata głosu czy zaburzenia psychiczne. Proszę o pomoc w tej sprawie i chce wiedzieć czy te stany są spowodowane odstawieniem napojów energetycznych. Dziękuję!

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem rodzinnym lub lekarzem psychiatrą. Uzależnienie od energetyków wpływa zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Objawy fizyczne to kołatanie serca, nudności, migreny, także jak zauważył Pan u siebie skoki i spadki ciśnienia, gorsza koordynacja i koncentracja, rozdrażnienie. Skutki psychiczne mogą się wiązać z obniżeniem nastroju, stanami lękowymi.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka