Czy stany zapalne pochwy z nadżerką nawracają?

Niecały rok temu miałam IIIgr cyt. L-SIL i CIN-1. Miałam kolposkopię i pobierane wycinki. Wynik "przewlekły b.d st.stan zapalny z nadżerką prawdziwą". Po przeleczeniu Solcogynem i Albothylem wynik II gr ale liczne komórki metaplastyczne. Kontrola za pół roku. Czekam obecnie na wynik i b. się boję . Czy stany zapalne mają tendencję do nawrotów ? Boję się, że znowu wyjdzie III grypa i znowu będę musiała przechodzić przez to.

Lek. Tomasz Budlewski

TAK może występować nawrót stanu zapalnego. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.