Czy stapedectomia nie wyklucza możliwości zastosowania badania MR?

W 2001 roku zastosowano u mnie leczenie otosklerozy obustronnej stapedectomią. Obecnie mam zalecone wykonanie badania rezonansem magnetycznym lędźwiowego odcinka kręgosłupa (podejrzenie dyskopatii). Czy wspomniana stapedectomia nie wyklucza możliwości zastosowania badania MR?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z moich informacji wynika, że nie jest to przeciwwskazanie do badania MR, ale w razie wątpliwości może Pan spytać swojego lekarza - laryngologa lub bezpośrednio przed badaniem lekarza radiologa.