Czy sterydy mogą spowodować powrót objawów nerwicy?

Mam zdiagnozowaną nerwicę lęku napadowego przez lekarza psychiatrę. Ponad dwa lata biorę Mozarin w mniejszych lub większych dawkach, obecnie 7,5 na dobę. Było całkiem dobrze, wykonywałam wszystkie obowiązki, chodziłam do pracy, prowadziłam dom. W międzyczasie pojawiły się bóle stawów. Badania wykazały chorobę autoimunologiczną - nie określono dokładnie jaką. Reumatolog zalecił Metypred, 8 mg przez tydzień, potem 8 na 4. Czy sterydy mogły spowodować powrót ataków lękowych: nie mogę spać, jeść, mam kołatania serca, towarzyszy mi lęk przed lękiem. Co mam robić? Proszę o pomoc!

Witam serdecznie!

Niestety w przypadku zastosowanego przez reumatologa leku mogą pojawić się opisywane przez Panią objawy. Rozumiem, że ich nasilenie jest znaczne - z tego powodu konieczna jest niestety ponowna wizyta u reumatologa i zmiana leczenia, na takie które nie będzie wywoływało u Pani opisanych dolegliwości. Proszę z wizytą nie zwlekać.

Wskazane jest również równoczesne odwiedzenie psychologa, czy psychiatry w celu stwierdzenia czy dolegliwości nie są związane z nasileniem choroby.

Pozdrawiam