Czy stosować coś na pleśniawki i afty?

Witam mam pytanie córka od kilku dni ma zapalenie jamy ustnej i gorączkuje początkowo lekarz wypisał lek grzybiczy Daktarin- oral który nie pomagał. W badaniach wyszło jej że to bakteryjne zapalenie jamy ustnej i dostała tylko antybiotyk Amoksiklav. Ale w jamie ustnej są dodatkowo pleśniawki i afty. Skarży się na ból i pieczenie. Czy w takiej sytuacji nie powinna dostać coś do smarowania na pleśniawki i afty???? dziękuje za odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku należy zadbać o higienę jamy ustnej. Można również stosować środki o działaniu miejscowym np. dentosept. W razie braku poprawy powinna Pani zgłosić się o lekarza na ponowną konsultację.