Czy stosować dietę, jeżeli ważę 43 kg?

Prośba o pomoc w interpretacji i podpowiedzenia gdzie mam się zgłosić. Kobieta wiek 30 lat waga 43kg, od 6 lat leczona na niedoczynność tarczycy ( bez badań w kierunku zapalenia), alergiczny niezyt nosa, przerost małżowin nosowych ( 8 lat temu były zmniejszane przez kochnoplastykę). Utrata masy ciała ( przez 10 lat - 7 kg). Bóle brzucha, żołądka, problemy z jedzeniem. Co spowodowało, że lekarz internista tym roku skierował mnie do szpitala - wykonano mi gastroskopię z histopatologią. Żołądek - zaczerwienienie błony śluzowej w części przedoźdzwiernikowej (wyc but1), dwunastnica (wygładzenie kosmków błony śluzowej opuszki i części zstepującej, zaznaczone karbowanie fałdów błony sluzowej (wyc but2), test ureazowy ujemny. Wynik histopatologi: blona żoładka z naciekiem zapalnym przewlekłym , rozrostem dołeczkowym przekrwieniem w obrebie blaczki własciwej. W wycinkach dwunastnicy błona o zachowanej architektonice gruczołowej i kosmkowej bez zwiększonej liczby limfocytów i bez rozrostu krypt. W szpitalu po badaniu zalecono abym prywatnie zrobiła IgA(tTG Iga) wynik 1.5, przeciw edomysium IgA - 1:10 nie wykryto przeciwciał. Endokrynolog po usłyszeniu iż idę do szpitala zdecydował aby poszerzyc diagnostykę THS 3 - 2.31, FT3 - 2.62 , FT4 - 1.51, ATG - 30,51 , ATPO - 56,1 (stwierdził Hashimoto i dalej każe brac Letrox dawka 100 ). Odwiedziłam gastroenterologa powiedział, że powinnam zazyć lek Xifaxan. LEKU NIE WYKUPIŁAM, słysząc że to antybiotyk. Spytałam lekarzy czy powinnam zastosować dietę, zarówo gastrolog i endokrynolog powiedzieli, że nie trzeba stosować żadnej diety. Brać tylko te dwa leki. Na własną rękę zaczełam unikac glutenu ponieważ bóle i biegunki brzucha były tak silne, że nie mogłam nic zjeść i patrzeć na pieczywo i produkty pszeniczne oraz mleczne. Prośba o pomoc.

Dzień dobry, Rzeczywiście dieta może działać wspomagająco zarowno w leczeniu choroby Hashinoto jak i w leczeniu przewlekłego stanu zapalnego w przewodzie pokarmowym. Niemniej jednak ma ona działanie wspomagające, konieczne jest stosowanie leczenia przewidzianego przez lekarza (zależnie od etologii Pani problemów wskazana może być antybiotykoterapia). Radziłabym udać się ponownie do gastrologa (jeżeli nie ma Pani zaufania do specjalisty u którego Pani już była warto znaleźć osobę której będzie Pani mogła zaufać) i dobrać odpowiednie leczenie. Jak już będzie ono ustalone jest to właściwy moment aby dietetyk dobrał dla Pani odpwiednią dietę uwzględniającą Pani dolegliwości i stosowane leczenie. Życzę dużo zdrowia!