Czy stosować lek Izotek i Loxon na łysienie androgenowe?

Dzień dobry, trycholog po badaniach trychologicznych i hormonalnich stwierdził u mnie łysienie androgenowe. Przepisał mi izotek oraz loxon, mam wątpliwości co do pierwszego, w internecie nie ma wzmianki o leczeniu łysienia izotekiem, natomiast wiele osób skarży się, że po nim wypadają włosy. Nie wiem czy brać ten lek, czy nie.

Lek. Paweł Szadkowski

Leczeniem farmakologicznym przyczyn wypadania włosów oraz problemów skóry głowy zajmują się lekarze dermatolodzy, endokrynolodzy, czasami z udziałem ginekologów. Trycholog kosmetyczny nie jest lekarzem i nie ma uprawnień do leczenia farmakologicznego. Sugeruję udać się do dermatologa, który postawi stosowną diagnozę (może się ona oczywiście potwierdzić) i zaleci odpowiednie leczenie.