Czy stosować leki ziołowe na menopauzę?

mam dylemat ginekolog na menopauzę przepisał mi ziołowe leki mam 47 lat uderzenia gorąca ale inny twierdzi że okres należy utrzymać jak najdłużej to jest lepsze dla kobiety ma wpływ na zdrowie kobiety jakie powikłania są po menopauzie mam mięśniaka oraz torbiele na piersiach I ryzyko zachorowania na raka piersi lub jelito grube

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przed samą menopauzą kobieta nie może się uchronić gdyż jej wystąpienie nie zależy od jej woli. W przypadku gdy pojawiają się niepożądane objawy tego okresu można stosować preparaty ziołowe lub flawonoidy sojowe. Te drugie naśladując działanie hormonów kobiecych często okazują się pomocne.