Czy stosować te czopki w takim dawkowaniu u 25 kg 6-latka?

Byłam dziś z 6 letnim synem u pediatry z powodu wymiotów prawdopodobnie na tle wirusowym. Lekarz przepisał torecan w czopkach, pół czopka dwa razy dziennie. W ulotce doczytałam że torecanu nie stosuje się do 15 roku życia, doktor twierdzi że mimo to czopki nie zaszkodza. Czy aby napewno można stosować te czopki w takim dawkowaniu u 25 kg 6 latka?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli ma Pani wątpliwości to proponuje udac sie na wizytę do innego pediatry. Bez badania dziecka nie mozna sie wypowiedziec.