Czy stosowanie Acodinu uzależnia?

Czy zażywanie acodinu jest mniej szkodliwe i uzależniające niż np. amfetaminy czy mefedronu? pytam z ciekawości bo moja koleżanka kiedyś miała problem z tym, ale już z tego wyszła

Witaj,
Przyjmowanie leku poza wskazaniami lekarza, lub wielokrotne zwiększanie dawki zawsze może okazać się szkodliwe. Odsyłam do zapoznania się z możliwymi skutkami ubocznymi środka chemicznego zawartego w tym leku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekstrometorfan
Pytasz czy lek ten jest uzależniający. Amfetamina i mefedron uzależniają fizycznie i psychicznie, czyli uzależniają nasze ciało i psychikę. Nawet jesli Acodin nie ma działania uzależniającego nasze ciało (fizycznie), to należy wziąć pod uwagę, że każdy środek może spowodować uzależnienie psychiczne, a z biegiem czasu staje się nie wystarczającym "kopem" dlatego zazwyczaj narkomani z czasem sięgają po mocniejsze narkotyki, a nie odwrotnie.
Pozdrawiam, Grzegorz Pożyczka

Potencjał uzależniający substancji czynnej acodinu jest mniejszy niż narkotyków które Pani wskazała. Stosowanie też jest mniej szkodliwe.
jednak może dojść do uzależnienia, a w następstwie do tzw. Tolerancji. Uzależniona osoba potrzebuje coraz większych dawek w celu wywołania tego samego efektu a w konsekwencji może sięgnąć po inne środki.