Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy stosowanie Acodinu uzależnia?

Czy zażywanie acodinu jest mniej szkodliwe i uzależniające niż np. amfetaminy czy mefedronu? pytam z ciekawości bo moja koleżanka kiedyś miała problem z tym, ale już z tego wyszła
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Czy twoje dziecko bierze narkotyki?

Witaj,
Przyjmowanie leku poza wskazaniami lekarza, lub wielokrotne zwiększanie dawki zawsze może okazać się szkodliwe. Odsyłam do zapoznania się z możliwymi skutkami ubocznymi środka chemicznego zawartego w tym leku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekstrometorfan
Pytasz czy lek ten jest uzależniający. Amfetamina i mefedron uzależniają fizycznie i psychicznie, czyli uzależniają nasze ciało i psychikę. Nawet jesli Acodin nie ma działania uzależniającego nasze ciało (fizycznie), to należy wziąć pod uwagę, że każdy środek może spowodować uzależnienie psychiczne, a z biegiem czasu staje się nie wystarczającym "kopem" dlatego zazwyczaj narkomani z czasem sięgają po mocniejsze narkotyki, a nie odwrotnie.
Pozdrawiam, Grzegorz Pożyczka

umów wizytę 0

Potencjał uzależniający substancji czynnej acodinu jest mniejszy niż narkotyków które Pani wskazała. Stosowanie też jest mniej szkodliwe.
jednak może dojść do uzależnienia, a w następstwie do tzw. Tolerancji. Uzależniona osoba potrzebuje coraz większych dawek w celu wywołania tego samego efektu a w konsekwencji może sięgnąć po inne środki.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety