Czy stosowanie antykoncepcji w ciąży ma wpływ na płód?

Witam,
mam pytanie, czy to możliwe, że mogło dojść do zapłodnienia, a po nim zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne, zrobiłam test, ale wyszedł negatywny, czy to możliwe, że tabletki mają na to wpływ? Bo odczuwam w sobie większość objawów ciąży. Czy branie tabletek w czasie ciąży wpływa na rozwijający się płód?
Proszę o poradę.

Witam serdecznie!
Jeżeli wykonała Pani test ciążowy w 14 dni od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia, to otrzymany wynik można uznać za wiarygodny.
W przypadku zajścia w ciążę w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej należy jak najszybciej odstawić tabletki. Preparaty nowej generacji nie wywierają określonego wpływu na rozwój płodu, ale istnieje jednak minimalne ryzyko teratogenne.
Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych nie osłabia skuteczności testów ciążowych, dlatego jeżeli wynik był negatywny, to występujące objawy mają inne podłoże.
Pozdrawiam