Czy stosowanie dezodorantu do odbytu może spowodować poważne choroby?

Witam około 4 lat temu byłem na tyle głupi, że normalnym dezodorantem takim pod pachym psiknąłem sobie w tyłek tam do środka, wtedy na chwilę lekko zaszczypało, natomiast potem nie mialem juz zadnych bólów, lecz kiedy sobie o tym przypomniałem zaczołem zastanawiać się czy takie psiknięcie czemuś zagraża, czy musze iść do lekarza i to skontrolować?

Szanowny Panie,

Rozumiem niepokój związany z obawą przed niechcący spowodowaniem sobie uszczerbku na zdrowiu.
Pomimo tego, że zdarzenie miało miejsce już jakiś czas temu, to fakt że w dalszym ciągu wywołuje w Panu wątpliwości i obawy o stan zdrowia, sugeruje, że należałoby zastosować jakieś działanie.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stanem zdrowia należy skonsultować się z odpowiednim lekarzem specjalistą.
Niestety nie jestem w stanie Panu powiedzieć, czy wystarczy rozmowa z lekarzem, czy też konieczne mogą być dodatkowe badania. To pytanie należy już skierować do specjalisty.
Wyobrażam sobie, że sprawa może być dla Pana nieco krępująca, dlatego też sugeruję odpowiedni wybór specjalisty, w towarzystwie którego będzie czuł Pan się swobodnie oraz komfortowo poruszając tak intymną sprawę. Zdecydowanie jednak jeżeli sprawa niepokoi Pana już od 4 lat to warto wreszcie przeprowadzić niezbędne badania tak by upewnić się na temat swojego stanu zdrowia i nie musieć już więcej powracać do tego tematu.
Życzę Panu pomyślnego rozwiązania tej kwestii.

Dzień Dobry Panu,

Skoro nie ma symptomów, to nie ma powodu do niepokoju.
Rozumiem, że to była dla Pana jakaś lekcja eksperymentalna i wyciągnął Pan z niej odpowiednie wnioski?

Z przesłaniem dla Pana pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com