Czy stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej może wpłynąć na wyniki badań?

Dobry wieczór, mam pytanie odnośnie badań TSH, antyTPO oraz T3 i T4, mianowicie czy stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej może wpłynąć na wyniki tych badań? Jeśli tak, to kiedy najlepiej powinno się takie badania przeprowadzać, podczas zażywania tabletek, czy w czasie siedmiodniowej przerwy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyjmowanie doustnej antykoncepcji nie wpływa na oznaczenie wspomnianych hormonów.