Czy stosowanie Doxycyclinum TZF 100 mg uchroni przed zachorowaniem na boreliozę?

Witam , Prawdopodobnie ugryzł mnie w udo kleszcz ale tego nie jestem pewna bo w ogóle go nie widziałam . Zrobił mi sie rumień na udzie , pierwsze myślałam Żr to komar czy coś . Po około 4 dniach poszłam do lekarza i dostałam Doxycyclinum TZF 100 mg , przez 2 tygodnie po 2 tabletki pózniej przez tydzień jedna . Chciałabym wiedzieć czy branie tego antybiotyku uchroni mnie przed ewentualna boleriozą . I co jeszcze moge zrobic .

Lek. Tomasz Budlewski

Nie jest potwierdzone aby powyzsze postepowanie chroniło przed borelioza