Mężczyzna , 28 lat Witam, obecnie przebywam w UK i w marcu mam zamiar leciec do polski do ortopedy. Mam problemy z kolanami ale od 3lat szkocki lekarz nie jest w stanie stwierdzic co mi jest. I tu mam takie pytanie bo przyjmuje sterydy mianowicie ludzki hormon wzrost, testosteron oraz boldenon a w marcu dojdzie oxandrolon do tego. Czy te sterydy moga miec wplyw na wyniki badan ortopedycznych? nie wiem jakie to dokladnie beda badania ale zeby sie nie okazalo ze polece do polski na marne. dziekuje za pomoc
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.