Czy stosowanie leku Depakine zwiększa przyrost tkanki mięśniowej?

Pytanie o skutek uboczny leku - zwiekszenie masy Ciała. Chodzi o depakine. Masa rośnie, tylko ta zła - tłuszcz, ale muszę przyznać że nie dbałem o siebię. Teraz przy diecie redukcyjnej waga ładnie spada. Ale chodzi mi o to czy trzymając dobrą dietę, jak zacznę ćwiczyć to ten lek "pomoże" w budowaniu mięśni? Czy "zwiększenie masy ciała" tak nie działa? Dziękuję, Dawid

Witam

Przy tym leku masa może mocno wzrosnąć i na pewno nie będą to mięśnie. Odradzam ze względu na bardzo duże skutki uboczne. Na pewno będzie Pan żałował, a od takich wahań wagi rozreguluje Pan bardzo metabolizm, który za chwilę nie będzie chciał z Panem współpracować. Zalecam wizytę u dietetyka na ustawianie dobrej diety dostosowanej do intensywnych ćwiczeń.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu