czy stosowanie leku Hepa-Merz jest bezpieczne u dziecka?

Mam pytanie, mój 2 miesięczny syn miał przedłużającą się żółtaczkę. Bilurbina w 5 tyg wynosiła 10. Po dopajaniu glukozą i podaniu czopków luminal spadła do 5,5. Pediatra zalecił usg jamy brzusznej. W opisie usg czytam że wątroba powiększona wystaje spod łuku żebrowego 3 cm, o wzmożonej echogeniczności., jednorodna. Pozostałe narządy w porządku. karmione piersia, przybiera prawidłowo na wadze. Pediatra zalecił podanie leku Hepa-merz w dawce 1\4 saszetki co dwa dni. Czy to konieczne i bezpieczne?

Zaufanie do lekarza jest niezbędne do leczenia. Warto wspomnieć o swoich watpliwościach właśnie jemu. Leczenie przebiega prawidłowo i jest efekt w postaci obniżonej wartości bilirubiny. Obraz wątroby w USG nie budzi wątpliwości.