Klozapol a łysienie u kobiety

Witam. Chciała bym się dowiedzieć czegoś odnośnie leku Klozapol. Od lat cierpię na bezsenność i lekarz mi zapisuje Klozapol 25mg. Co wieczór od 4 lat biorę połowę tabletki Klozapol na sen . Zaznaczam że żadne inne leki na mnie nie działają nasennie i czuje się dobrze . Śpię i rano nie jestem zmęczona. Ale od jakiegoś czasu strasznie zaczęłam łysieć. Mam 34 lata i łysine na głowie. Próbuje wszystkiego ale nic nie działa. Czy lek Klozapol może mieć na to wpływ ? Czy może trzeba odstawić? Chciałabym się dowiedzieć czy mogę w tej kwestii wykonać jakieś badania albo udać się do specjalisty, który zweryfikuje, czy moje łysienie jest związane z lekiem Klozapol czy może to coś zupełnie innego. Zaczynam się obawiać. Chciałabym też dopytać czy Klozapol może powodować jakieś inne efekty uboczne? Powinnam być przygotowana na inne negatywne działania? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Panią
Klozapol może powodować bardzo dużo niebezpiecznych
skutków ubocznych.
Kwestię szkodliwości leku, powinna Pani skonsultować
z lekarzem prowadzącym.
Warto też przeczytać dokładnie ulotkę.
Poniżej zamieszczam link do ulotki tego leku.
https://bazalekow.mp.pl/lek/35005,Klozapol-tabletki
Nie napisała Pani, czy robiła Pani jakieś badania w kierunku
zbadania przyczyny łysienia.
Często też stres jest przyczyną wypadania włosów.
Jeżeli zaś chodzi o leczenie bezsenności, to nie można
jej wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.
Zapewne wie Pani o tym, że leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Poza tym leki nasenne są lekami uzależniającymi.
Na skutek przyjmowania środków nasennych organizm
traci umiejętność spontanicznego zasypiania bez leku.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
nerwice, lęki, depresja
Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć
bezsenność, to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż każdy indywidualnie reaguje na farmakoterapię.

Z mojej strony zachęcam Panią mocno do rozważenia podjęcia terapii psychologicznej, by mogła Pani dotrzeć do prawdziwej przyczyny Pani bezsenności ( w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam Panią serdecznie do kontaktu, na Skype.

Życzę Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl