Czy stosowanie leku Trittico jest właściwe u osoby cierpiącej na bezsenności i nerwicę lekową?

Witam leczę się na nerwice lekowa i mam zapisane 150 mg trittico że względu na bezsenność z tym że zeszłam do dawki 100 bo strasznie przymulona chodzilami też dobrze śpię ale w dzień zaczął mi się niepokoj z kolataniem serca nie wiem czy przez zmniejszyć jedzenie dawki?? Czy mogę doraźnie stosować propranolol ??

Witam,

jeśli farmakoterapia nie przynosi optymalnych rezultatów, wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.
W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.
Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Trittico CR jest dość dobrym lekiem, szczególnie w przypadkach z problemami ze snem. Podstawą właściwego leczenia jest uregulowanie biologicznego rytmu dobowego. Na Trittico różne są reakcje, niektórym wystarcza 1/3 tabl. 75 mg, inni mogą przyjmować nawet 300 mg wieczorem - dawkę należy dostosować do leczonego, nie odwrotnie. Po Trittico praktycznie nie ma przyboru masy ciała! Dalsze leczenie proszę uzgodnić z lekarzem leczącym!
Powodzenia
W. Łuczkowski.