Czy stosowanie maści z heparyną zmienia wynik d-dimerów?

Czy stosowanie masci z heparyna sodowa miejscowo- na noge raz dziennie wieczorem moze znacznie wplynac na wynik ddimerow? mialam wynik 170 przy normie do 500. i boje sie ze wypicie wody przed badanien i stosowanie tej masci moglo zafalszowac wynik. Prosze o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze a jakie sa objawy? Proszę końiecznie udac sie domlekarza zlecającego powyzsze badanie.