Czy stosowanie odżywek do rzęs może być szkodliwe?

Witam, swoje pytanie kieruję do okulisty. Czy stosowanie odżywek na porost rzęs może być szkodliwe dla oka? Mam na myśli znane na rynku i w salonach kosmetycznych preparaty na bazie leków przeciwjaskrowych- można sobie w jakiś sposób zaszkodzić aplikując je sobie zewnętrznie na powiekę? Pozdrawiam i dziękuje

Witam.
Stosowanie tego rodzaju preparatów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem okulistą może powodować szereg powikłań ze strony narządu wzroku.
Pozdrawiam