Czy stosowanie tabletek Sylvie 30 zmniejsza skuteczność działania antykoncepcji?

Witam od 5 lat biorę tabletki Sylvie 30.Od wczoraj biore antybiotyk Dalacin C 300 mg 3 razy dziennie po jednej kapsułce ..Chciałabym się dowiedzieć czy zmniejszają one skuteczność antykoncepcji.I jeśli tak to jak długo muszę się dodatkowo zabezpieczać ,Z góry dziękuje za odpowiedz.Pozdrawiam

Zdecydowanie powinna Pani stosować dodatkową metodę antykoncepcji przez cały okres antybiotykoterapii i minimum 7 dni po jej zakończeniu - Dalacin C zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.